End of Report
BMX Event Manager© by Lyndon.Downing@bigpond.com

London BMX Series 2013

Access Sport/Edwardes/BMX Talk/Mpora

BMX EVENT MANAGER, Report Created 23/Oct/2013 03:09:18

Series Detailed, All Riders

Round 1: London BMX Series 2013 Round 1 - Hayes
Access Sport/Edwardes/BMX Talk/Mpora

Round 2: Mitcham Test 2013
Access Sport/Edwardes/BMX Talk/Mpora

Male 7 & Under 20 Riders, 0 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 2 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1* Juan Pablo RIVEROS Hayes Hawks BMX Club S 90.5 90.5 46.5 44.0 - -
2* Lorenz PATTEN Peckham Challengers BMX Club S 89.0 89.0 50.0 39.0 - -
3* Otis MILLER Merton Saints BMX Club S 74.0 74.0 37.5 36.5 - -
4* Sam STARKEY Hayes Hawks BMX Club S 63.5 63.5 39.0 24.5 - -
5* Josh DU PREEZ Bournemouth BMX Club S 50.0 50.0 - 50.0 - -
6* Issac ADAMS Merton Saints BMX Club S 46.0 46.0 - 46.0 - -
7* Upton WHEATLEY-RICHARDSON Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 45.0 45.0 25.5 19.5 - -
8* Alfie EARL Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 44.0 44.0 27.0 17.0 - -
9* Ewan MUNDAY Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 43.0 43.0 43.0 - - -
10* Lucas ELLIS Greenwich BMX S 39.5 39.5 - 39.5 - -
11* Harry MCCANN Club Cyclopark S 34.0 34.0 - 34.0 - -
12* Finlay STARK Merton Saints BMX Club S 33.0 33.0 33.0 - - -
13* Arne ESSLEMONT Andover BMX Club S 30.5 30.5 - 30.5 - -
14* Harry KIRBY Milton Keynes BMX Racing Club E 30.0 30.0 30.0 - - -
15* Ollie O'BRIEN Club Cyclopark S 27.5 27.5 - 27.5 - -
16* Miller HUGHES Club Cyclopark S 27.0 27.0 - 27.0 - -
17* Harrison DAVIS East Kent BMX Club S 23.5 23.5 - 23.5 - -
18* Theo MCHUGH Greenwich BMX S 23.0 23.0 - 23.0 - -
19* Joe MCCANN Club Cyclopark S 21.5 21.5 - 21.5 - -
20* Noah MCKINNON Peckham Challengers BMX Club S 20.0 20.0 - 20.0 - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Male 8-9yr 21 Riders, 0 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 2 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1* Ben CURLING Runnymede Rockets S 97.0 97.0 50.0 47.0 - -
2* Jordi HART Andover BMX Club S 82.0 82.0 41.5 40.5 - -
3* Oliver NISCO Runnymede Rockets S 73.5 73.5 38.0 35.5 - -
4* Dan FRYER Hayes Hawks BMX Club S 73.0 73.0 37.0 36.0 - -
5* Nathan DUPRÉ Peckham Challengers BMX Club S 49.0 49.0 - 49.0 - -
6* Emily HUTT Hayes Hawks BMX Club S 46.5 46.5 46.5 - - -
7* Matt BLAKES Runnymede Rockets S 44.0 44.0 24.0 20.0 - -
8* Kaydon JAMES Peckham Challengers BMX Club S 41.0 41.0 - 41.0 - -
9* Kenzie NEVARD Hayes Hawks BMX Club S 37.5 37.5 37.5 - - -
=10* Sam JONES Hayes Hawks BMX Club S 32.0 32.0 32.0 - - -
=10* Thomas GREENWOOD Club Cyclopark S 32.0 32.0 - 32.0 - -
12* James PAYNE-FRASER Milton Keynes BMX Racing Club E 30.0 30.0 30.0 - - -
13* Morgan CZERNUSKA Hackney BMX S 29.5 29.5 - 29.5 - -
14* Kamil SULEYMAN Hackney BMX S 26.0 26.0 - 26.0 - -
15* Lucy MUNDAY Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 25.5 25.5 25.5 - - -
16* Callum GREEN Milton Keynes BMX Racing Club E 24.5 24.5 24.5 - - -
17* Kyle FOX-JOHNSON Club Cyclopark S 23.0 23.0 - 23.0 - -
18* James WIFFEN Hersden Harriers BMX Racing Club S 22.5 22.5 - 22.5 - -
19* George KNOWLES Peckham Challengers BMX Club S 21.0 21.0 - 21.0 - -
20* Denney MCCONNELL Peckham Challengers BMX Club S 20.5 20.5 - 20.5 - -
21* Pung Pon KONGGUTONG Hackney BMX S 17.0 17.0 - 17.0 - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Male 10-11yr 16 Riders, 0 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 2 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1* Ben STARKEY Hayes Hawks BMX Club S 93.0 93.0 46.5 46.5 - -
2* Oscar RICKETTS Merton Saints BMX Club S 81.5 81.5 39.0 42.5 - -
3* Theo POPE Bournemouth BMX Club S 75.0 75.0 36.0 39.0 - -
4* Dexter RAZZELL Merton Saints BMX Club S 69.5 69.5 32.0 37.5 - -
5* Dan PEARCE Hayes Hawks BMX Club S 64.5 64.5 29.0 35.5 - -
6* Scott DELL Hayes Hawks BMX Club S 51.5 51.5 25.5 26.0 - -
=7* Matthew HUTT Hayes Hawks BMX Club S 50.0 50.0 50.0 - - -
=7* Joshua WERNER East Kent BMX Club S 50.0 50.0 - 50.0 - -
9* Brodie BURTON Runnymede Rockets S 45.5 45.5 21.5 24.0 - -
10* Alec MUNDAY Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 42.5 42.5 42.5 - - -
11* Alfie JONES Hayes Hawks BMX Club S 36.5 36.5 36.5 - - -
12* Tai SULEYMAN Hackney BMX S 32.5 32.5 - 32.5 - -
13* Tom SCHWIMMBECK Brixton BMX Club S 29.0 29.0 - 29.0 - -
14* Oliver WEBB Hayes Hawks BMX Club S 25.5 25.5 25.5 - - -
=15* Alastair REED Runnymede Rockets S 24.0 24.0 24.0 - - -
=15* Jacob DAVIS Greenwich BMX S 24.0 24.0 - 24.0 - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Male 12-13yr 14 Riders, 0 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 2 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1* Brandon FERMOR Club Cyclopark S 100.0 100.0 50.0 50.0 - -
2* Ross DELL Hayes Hawks BMX Club S 87.0 87.0 44.5 42.5 - -
3* Jack LEWINGTON Andover BMX Club S 86.5 86.5 41.5 45.0 - -
4* Ben THOMPSON Runnymede Rockets S 66.5 66.5 27.0 39.5 - -
5* Kraiwit SAENMWANG Hackney BMX S 38.0 38.0 - 38.0 - -
6* Sam GLADDING Hayes Hawks BMX Club S 36.0 36.0 36.0 - - -
7* Gentaro FORTUNE Hayes Hawks BMX Club S 35.5 35.5 35.5 - - -
8* Dzintars KARKLINS Greenwich BMX S 35.0 35.0 - 35.0 - -
9* Megan DUHIG Greenwich BMX S 31.5 31.5 - 31.5 - -
10* Logan DICKSON Hayes Hawks BMX Club S 31.0 31.0 31.0 - - -
11* Meeshaq MALONE Hackney BMX S 30.5 30.5 - 30.5 - -
12* Nathan KONGGUTONG Hackney BMX S 27.0 27.0 - 27.0 - -
13* Willow KIRKMAN Greenwich BMX S 25.0 25.0 - 25.0 - -
14* Sirus ATHANASIOU Hayes Hawks BMX Club S 23.5 23.5 23.5 - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Male 14-15yr 11 Riders, 0 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 2 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1* Gideon ORENA Hayes Hawks BMX Club S 99.5 99.5 50.0 49.5 - -
2* Ewan STARK Merton Saints BMX Club S 82.5 82.5 40.5 42.0 - -
3* Barnie PREECE Merton Saints BMX Club S 81.5 81.5 45.5 36.0 - -
4* Joe BREWER Hayes Hawks BMX Club S 76.0 76.0 37.5 38.5 - -
5* Brynley SAVAGE Bournemouth BMX Club S 46.0 46.0 - 46.0 - -
6* Karys RICHARDS Merton Saints BMX Club S 35.5 35.5 - 35.5 - -
7* Angelica-Arena ORENA Hayes Hawks BMX Club S 34.5 34.5 34.5 - - -
8* Bradley LINES Club Cyclopark S 33.5 33.5 - 33.5 - -
9* Eyram AVADZI Peckham Challengers BMX Club S 33.0 33.0 - 33.0 - -
10* Reece LUCAS Hayes Hawks BMX Club S 30.5 30.5 30.5 - - -
11* Owen DUHIG Greenwich BMX S 26.5 26.5 - 26.5 - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Male 16+ Payback 24 Riders, 0 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 2 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1* Jimmy ORENA Hayes Hawks BMX Club S 100.0 100.0 50.0 50.0 - -
2* Jordan FERMOR Club Cyclopark S 71.0 71.0 41.5 29.5 - -
3* Will SMITH Hayes Hawks BMX Club S 69.5 69.5 45.0 24.5 - -
4* Elliot PREECE Merton Saints BMX Club S 68.5 68.5 34.5 34.0 - -
5* Timothy ALLEN Andover BMX Club S 47.0 47.0 27.0 20.0 - -
6* Nathaniel CAMPBELL Peckham Challengers BMX Club S 45.0 45.0 - 45.0 - -
7* Shane FRANCIS Peckham Challengers BMX Club S 43.0 43.0 - 43.0 - -
8* Rio GOHIL Hayes Hawks BMX Club S 42.0 42.0 42.0 - - -
9* Dean REEVES Peckham Challengers BMX Club S 42.0 42.0 - 42.0 - -
10* Zoltan BUDAY Hayes Hawks BMX Club S 38.5 38.5 - 38.5 - -
11* Daigoro FORTUNE Hayes Hawks BMX Club S 38.0 38.0 38.0 - - -
12* Pedro Alex RIVEROS Hayes Hawks BMX Club S 37.0 37.0 21.5 15.5 - -
13* Robert MEWETT Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 34.5 34.5 - 34.5 - -
14* Harry YOUNG Hayes Hawks BMX Club S 31.0 31.0 31.0 - - -
15* Fabio FERREIRA Hackney BMX S 31.0 31.0 - 31.0 - -
16* Richard STEVENS Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 29.0 29.0 29.0 - - -
17* Duncan MEWETT Bexhill Burners BMX Club S 28.0 28.0 - 28.0 - -
18* Jay PATTERSON Runnymede Rockets S 26.0 26.0 20.5 5.5 - -
19* Simon CROUCHER Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 25.0 25.0 25.0 - - -
=20* Jamie HARMAN Merton Saints BMX Club S 24.0 24.0 - 24.0 - -
=20* Richard SWALES Club Cyclopark S 24.0 24.0 - 24.0 - -
22* Adrian YOUNG Hayes Hawks BMX Club S 22.0 22.0 22.0 - - -
23* Craig HUGHES Club Cyclopark S 20.0 20.0 - 20.0 - -
24* Steven ELLIOTT Andover BMX Club S 16.5 16.5 - 16.5 - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Female 7 & Under 3 Riders, 0 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 2 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1* Lucy HUTT Hayes Hawks BMX Club S 48.0 48.0 48.0 - - -
2* Clémence DUPRÉ Peckham Challengers BMX Club S 44.0 44.0 - 44.0 - -
3* Stephanie WEBB Hayes Hawks BMX Club S 42.5 42.5 42.5 - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Female 8-10yr 2 Riders, 0 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 2 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1* Sydnie WHEATLEY Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 47.0 47.0 - 47.0 - -
2* Isabelle ELLIS Greenwich BMX S 43.5 43.5 - 43.5 - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Female 11-13yr 6 Riders, 0 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 2 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1* Izzy POPE Bournemouth BMX Club S 87.5 87.5 37.5 50.0 - -
2* Amy WILLATS Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 75.0 75.0 30.5 44.5 - -
3* Olivia HOWARD Hayes Hawks BMX Club S 50.0 50.0 50.0 - - -
4* Emily ORENA Hayes Hawks BMX Club S 44.5 44.5 44.5 - - -
5* Tayla NEVARD Hayes Hawks BMX Club S 42.0 42.0 42.0 - - -
6* Megan NEVARD Hayes Hawks BMX Club S 34.0 34.0 34.0 - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Female 14-16yr 1 Riders, 0 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 2 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1* Viktorija GALAKVOSCUITE Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 44.5 44.5 - 44.5 - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Male Cruiser 23 Riders, 0 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 2 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1* Jason KING Peckham Challengers BMX Club S 91.0 91.0 46.5 44.5 - -
2* Rob JUANPERA Runnymede Rockets S 89.5 89.5 48.0 41.5 - -
3* Howard BLAKES Runnymede Rockets S 79.5 79.5 43.0 36.5 - -
4* Luke DELL Hayes Hawks BMX Club S 71.5 71.5 37.5 34.0 - -
5* Gary WILLATS Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 67.5 67.5 34.5 33.0 - -
6* Ben FERMOR Club Cyclopark S 56.0 56.0 29.5 26.5 - -
7* Andy LEE Merton Saints BMX Club S 50.0 50.0 - 50.0 - -
8* Matt PICKERING Merton Saints BMX Club S 44.0 44.0 20.5 23.5 - -
9* Mike WONG Peckham Challengers BMX Club S 41.5 41.5 - 41.5 - -
10* Tim MCHUGH Greenwich BMX S 37.0 37.0 13.0 24.0 - -
11* Gary MUNDAY Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 36.5 36.5 36.5 - - -
12* Aidan CORRIGAN Club Unknown 34.0 34.0 34.0 - - -
13* Gregory REED Runnymede Rockets S 32.0 32.0 32.0 - - -
14* Mark BARDEN Bexhill Burners BMX Club S 31.5 31.5 - 31.5 - -
15* Darren FLINT Runnymede Rockets S 28.0 28.0 28.0 - - -
16* Lee NEVARD Hayes Hawks BMX Club S 27.5 27.5 27.5 - - -
=17* Steve EARL Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 23.0 23.0 23.0 - - -
=17* Chris HARGREOVE-GREGORY Runnymede Rockets S 23.0 23.0 23.0 - - -
19* Simon CAREY Runnymede Rockets S 19.0 19.0 19.0 - - -
20* Paulo COTRIM Hackney BMX S 18.5 18.5 18.5 - - -
=21* Nadia JENE-TEIXIDO Andover BMX Club S 17.0 17.0 17.0 - - -
=21* Nigel SILAS Hayes Hawks BMX Club S 17.0 17.0 17.0 - - -
23* Keith STONE Hayes Hawks BMX Club S 15.5 15.5 15.5 - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Ladies Cruiser 3 Riders, 0 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 2 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1* Yvonne RYAN Hersden Harriers BMX Racing Club S 50.0 50.0 - 50.0 - -
2* Nadia JENE-TEIXIDO Andover BMX Club S 45.0 45.0 - 45.0 - -
3* Carol TAYLOR East Kent BMX Club S 41.5 41.5 - 41.5 - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Novice 7 & Under 18 Riders, 0 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 2 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1* Callum DALEY Hayes Hawks BMX Club S 98.5 98.5 49.5 49.0 - -
2* Jebril DJABARIE Peckham Challengers BMX Club S 79.5 79.5 32.5 47.0 - -
3* Adam SWEETMAN Runnymede Rockets S 77.0 77.0 38.0 39.0 - -
4* Linus HART Andover BMX Club S 65.5 65.5 41.5 24.0 - -
5* Tommy BENNETT Club Unknown 60.0 60.0 38.5 21.5 - -
6* Amina HARITI Merton Saints BMX Club S 55.0 55.0 33.0 22.0 - -
7* Leo KELLIE-HOLDSWORTH Hayes Hawks BMX Club S 46.0 46.0 46.0 - - -
8* Finlay STARK Merton Saints BMX Club S 43.0 43.0 - 43.0 - -
9* Oliver ELLIOTT Andover BMX Club S 36.5 36.5 - 36.5 - -
10* Leo HOLDSWORTH Hayes Hawks BMX Club S 33.5 33.5 - 33.5 - -
11* Theo MCHUGH Greenwich BMX S 33.5 33.5 33.5 - - -
12* Leo CURPANEN Merton Saints BMX Club S 31.0 31.0 - 31.0 - -
13* Skye WRIGHT Peckham Challengers BMX Club S 30.5 30.5 - 30.5 - -
14* Harry ELLIOTT Andover BMX Club S 23.5 23.5 - 23.5 - -
15* Wilf PICKERING Merton Saints BMX Club S 22.5 22.5 2.0 20.5 - -
=16* Alfie COLLINS Peckham Challengers BMX Club S 19.5 19.5 - 19.5 - -
=16* Xander WRIGHT Peckham Challengers BMX Club S 19.5 19.5 - 19.5 - -
18* Tibeau LESPOIX Tower Hamlets BMX S 18.0 18.0 - 18.0 - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Novice 8-9yr 18 Riders, 0 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 2 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1* Matthew REDWOOD Hayes Hawks BMX Club S 80.0 80.0 39.0 41.0 - -
2* Nico SATCHELL Merton Saints BMX Club S 74.0 74.0 41.0 33.0 - -
3* Tyler DAVY Hayes Hawks BMX Club S 66.0 66.0 37.0 29.0 - -
4* Robert HEAD Hayes Hawks BMX Club S 55.5 55.5 32.0 23.5 - -
5* Rhys EWERS-STONE Hayes Hawks BMX Club S 52.0 52.0 30.0 22.0 - -
6* George GLORY Hayes Hawks BMX Club S 50.0 50.0 50.0 - - -
7* Kyron HORSLEY-MCKAY Peckham Challengers BMX Club S 49.5 49.5 - 49.5 - -
8* George FLORY Hayes Hawks BMX Club S 47.0 47.0 - 47.0 - -
9* Sean BERRY Hayes Hawks BMX Club S 45.0 45.0 45.0 - - -
10* Charlie ELLIOTT Andover BMX Club S 39.0 39.0 - 39.0 - -
=11* Lewis CAREY Runnymede Rockets S 37.0 37.0 37.0 - - -
=11* Jawad AHMAD Tower Hamlets BMX S 37.0 37.0 - 37.0 - -
13* Finn WOOTTON Runnymede Rockets S 36.5 36.5 - 36.5 - -
14* Evan PENDRILL Hayes Hawks BMX Club S 27.0 27.0 27.0 - - -
15* Evann PENDRILL Hayes Hawks BMX Club S 25.0 25.0 - 25.0 - -
16* Jacob JONES Merton Saints BMX Club S 23.5 23.5 - 23.5 - -
=17* Frankie PHILLIPS Peckham Challengers BMX Club S 21.0 21.0 - 21.0 - -
=17* Scarlet WINHARD Merton Saints BMX Club S 21.0 21.0 - 21.0 - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Novice 10-11yr 16 Riders, 0 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 2 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1* Suleiman HASSSAN Peckham Challengers BMX Club S 92.5 92.5 45.5 47.0 - -
2* Teddy MORGAN Peckham Challengers BMX Club S 64.5 64.5 40.5 24.0 - -
3* Amine DJABARIE Peckham Challengers BMX Club S 50.0 50.0 50.0 - - -
4* Keaven SHARPE Peckham Challengers BMX Club S 49.5 49.5 - 49.5 - -
5* Jordan ETIENNE Hackney BMX S 41.5 41.5 - 41.5 - -
6* Ben WILCOX Hayes Hawks BMX Club S 41.0 41.0 - 41.0 - -
7* James DOBSON Hayes Hawks BMX Club S 38.0 38.0 38.0 - - -
8* Ilyns DJELLOUL Tower Hamlets BMX S 37.0 37.0 - 37.0 - -
9* Omar ALMENOAR Peckham Challengers BMX Club S 35.0 35.0 - 35.0 - -
10* Craig MUFUNDISI Club Cyclopark S 30.5 30.5 - 30.5 - -
11* Kaine PARKER Merton Saints BMX Club S 29.0 29.0 - 29.0 - -
=12* Austin MITCHELL Club Unknown 25.5 25.5 - 25.5 - -
=12* Yanus DJELLOUL Tower Hamlets BMX S 25.5 25.5 - 25.5 - -
14* Carter OSBOURNE Peckham Challengers BMX Club S 20.5 20.5 - 20.5 - -
15* Daniel FOWOWE Hackney BMX S 20.0 20.0 - 20.0 - -
16* Adamson AGABA Peckham Challengers BMX Club S 19.5 19.5 - 19.5 - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Novice 12-13yr 19 Riders, 0 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 2 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1* Trystan ALLEN Andover BMX Club S 83.5 83.5 50.0 33.5 - -
2* Zakaria HARITI Merton Saints BMX Club S 69.5 69.5 35.5 34.0 - -
3* Lily WALTERS Merton Saints BMX Club S 65.5 65.5 39.0 26.5 - -
4* Jason DALEY Hayes Hawks BMX Club S 59.0 59.0 36.5 22.5 - -
5* Donie DUVIGNEAU Merton Saints BMX Club S 50.0 50.0 - 50.0 - -
6* Bradley SHEPHARD Peckham Challengers BMX Club S 45.5 45.5 45.5 - - -
7* Jordell HORSLEY-HORTON Peckham Challengers BMX Club S 44.5 44.5 - 44.5 - -
8* Jhonatha AUSGOSTO Merton Saints BMX Club S 42.0 42.0 - 42.0 - -
9* Jason BRECKON Hayes Hawks BMX Club S 39.0 39.0 39.0 - - -
10* Max HENDERSON Merton Saints BMX Club S 39.0 39.0 - 39.0 - -
11* Ismail DJELLOUL Tower Hamlets BMX S 37.0 37.0 - 37.0 - -
12* Thomas PROSSER Hayes Hawks BMX Club S 31.5 31.5 31.5 - - -
13* Finlay SITSATHISN Merton Saints BMX Club S 31.0 31.0 - 31.0 - -
14* Kurtis O'BRIEN Hayes Hawks BMX Club S 28.5 28.5 28.5 - - -
15* Billy CUTAJAR Merton Saints BMX Club S 24.5 24.5 - 24.5 - -
16* Adnan HUSSAIN Tower Hamlets BMX S 21.0 21.0 - 21.0 - -
17* Joshua GETAHUN Tower Hamlets BMX S 19.0 19.0 - 19.0 - -
18* Henrique MEVEIROS Merton Saints BMX Club S 18.5 18.5 - 18.5 - -
19* Seni HAILE Peckham Challengers BMX Club S 18.0 18.0 - 18.0 - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Novice 14+yrs 9 Riders, 0 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 2 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1* George NEWELL Hayes Hawks BMX Club S 85.0 85.0 49.0 36.0 - -
2* Marcus SPINOLA Merton Saints BMX Club S 50.0 50.0 - 50.0 - -
3* Sulegmaan DJELLOUL Tower Hamlets BMX S 45.5 45.5 - 45.5 - -
4* Nadeem MOLEDINA Hayes Hawks BMX Club S 41.5 41.5 41.5 - - -
5* Matheus SPINOLA Merton Saints BMX Club S 38.5 38.5 - 38.5 - -
6* David VARGAS Merton Saints BMX Club S 35.0 35.0 - 35.0 - -
7* Paulo SILVA Tower Hamlets BMX S 31.0 31.0 - 31.0 - -
8* Slivana AVENDUNO Merton Saints BMX Club S 28.0 28.0 - 28.0 - -
9* Damian DESIR Tower Hamlets BMX S 25.0 25.0 - 25.0 - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4
Top of Report