End of Report
BMX Event Manager© by Lyndon.Downing@bigpond.com

London BMX Series 2013

Access Sport/Edwardes/BMX Talk/Mpora

BMX EVENT MANAGER, Report Created 04/Nov/2013 17:54:05

Series Detailed, All Riders

Round 1: London BMX Series 2013 Round 1 - Hayes
Access Sport/Edwardes/BMX Talk/Mpora

Round 2: Mitcham Test 2013
Access Sport/Edwardes/BMX Talk/Mpora

Round 3: London Cup Round 3 - Peckham
Access Sport/Edwardes/BMX Talk/Mpora

Male 7 & Under 22 Riders, 4 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 3 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1 Juan Pablo RIVEROS Hayes Hawks BMX Club S 134.0 134.0 46.5 44.0 43.5 -
2 Lorenz PATTEN Peckham Challengers BMX Club S 130.0 130.0 50.0 39.0 41.0 -
3* Josh DU PREEZ Bournemouth BMX Club S 99.5 99.5 - 50.0 49.5 -
4 Sam STARKEY Hayes Hawks BMX Club S 83.5 83.5 39.0 24.5 20.0 -
5* Ewan MUNDAY Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 77.5 77.5 43.0 - 34.5 -
6* Lucas ELLIS Greenwich BMX S 76.0 76.0 - 39.5 36.5 -
7* Otis MILLER Merton Saints BMX Club S 74.0 74.0 37.5 36.5 - -
8* Issac ADAMS Runnymede Rockets S 72.0 72.0 - 46.0 26.0 -
9* Harry MCCANN Club Cyclopark S 66.5 66.5 - 34.0 32.5 -
10 Upton WHEATLEY-RICHARDSON Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 65.0 65.0 25.5 19.5 20.0 -
11* Arne ESSLEMONT Andover BMX Club S 55.0 55.0 - 30.5 24.5 -
12* Ollie O'BRIEN Club Cyclopark S 48.0 48.0 - 27.5 20.5 -
13* Miller HUGHES Club Cyclopark S 47.5 47.5 - 27.0 20.5 -
14* Harry KIRBY Milton Keynes BMX Racing Club E 47.0 47.0 30.0 - 17.0 -
15# Archie ALEXANDER Peckham Challengers BMX Club S 46.0 46.0 - - 46.0 -
16* Alfie EARL Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 44.0 44.0 27.0 17.0 - -
17* Joe MCCANN Club Cyclopark S 36.0 36.0 - 21.5 14.5 -
18# Finlay STARK Merton Saints BMX Club S 33.0 33.0 33.0 - - -
19# Rossi O'BRIEN Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 28.5 28.5 - - 28.5 -
20# Harrison DAVIS East Kent BMX Club S 23.5 23.5 - 23.5 - -
21# Theo MCHUGH Greenwich BMX S 23.0 23.0 - 23.0 - -
22# Noah MCKINNON Peckham Challengers BMX Club S 20.0 20.0 - 20.0 - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Male 8-9yr 26 Riders, 5 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 3 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1 Ben CURLING Runnymede Rockets S 147.0 147.0 50.0 47.0 50.0 -
2 Dan FRYER Hayes Hawks BMX Club S 115.0 115.0 37.0 36.0 42.0 -
3 Jordi HART Andover BMX Club S 111.5 111.5 41.5 40.5 29.5 -
4 Oliver NISCO Runnymede Rockets S 110.0 110.0 38.0 35.5 36.5 -
5* Nathan DUPRÉ Peckham Challengers BMX Club S 95.5 95.5 - 49.0 46.5 -
6* Kaydon JAMES Peckham Challengers BMX Club S 82.0 82.0 - 41.0 41.0 -
7 Matt BLAKES Runnymede Rockets S 65.0 65.0 24.0 20.0 21.0 -
8* Kamil SULEYMAN Hackney BMX S 57.5 57.5 - 26.0 31.5 -
9* Sam JONES Hayes Hawks BMX Club S 57.0 57.0 32.0 - 25.0 -
10* Morgan CZERNUSKA Hackney BMX S 53.5 53.5 - 29.5 24.0 -
11* Lucy MUNDAY Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 51.5 51.5 25.5 - 26.0 -
12# Emily HUTT Hayes Hawks BMX Club S 46.5 46.5 46.5 - - -
13* James WIFFEN Hersden Harriers BMX Racing Club S 45.5 45.5 - 22.5 23.0 -
14* George KNOWLES Peckham Challengers BMX Club S 42.0 42.0 - 21.0 21.0 -
15# Kenzie NEVARD Hayes Hawks BMX Club S 37.5 37.5 37.5 - - -
16# Francisco STEFANO Peckham Challengers BMX Club S 37.5 37.5 - - 37.5 -
17# Thomas GREENWOOD Club Cyclopark S 32.0 32.0 - 32.0 - -
18# James PAYNE-FRASER Milton Keynes BMX Racing Club E 31.5 31.5 - - 31.5 -
19# James PAYNE-FRASER Milton Keynes BMX Racing Club E 30.0 30.0 30.0 - - -
20# Callum GREEN Milton Keynes BMX Racing Club E 24.5 24.5 24.5 - - -
21# Kyle FOX-JOHNSON Club Cyclopark S 23.0 23.0 - 23.0 - -
22# Denney MCCONNELL Peckham Challengers BMX Club S 20.5 20.5 - 20.5 - -
23# Finn WOOTTON Runnymede Rockets S 19.5 19.5 - - 19.5 -
24# Callan GREEN Milton Keynes BMX Racing Club E 17.5 17.5 - - 17.5 -
25# Pung Pon KONGGUTONG Hackney BMX S 17.0 17.0 - 17.0 - -
26# Natthasiri KONGGUTONG Hackney BMX S 15.5 15.5 - - 15.5 -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Male 10-11yr 19 Riders, 6 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 3 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1 Ben STARKEY Hayes Hawks BMX Club S 139.5 139.5 46.5 46.5 46.5 -
2 Theo POPE Bournemouth BMX Club S 115.5 115.5 36.0 39.0 40.5 -
3 Dexter RAZZELL Merton Saints BMX Club S 102.0 102.0 32.0 37.5 32.5 -
4* Joshua WERNER East Kent BMX Club S 100.0 100.0 - 50.0 50.0 -
5 Dan PEARCE Hayes Hawks BMX Club S 92.0 92.0 29.0 35.5 27.5 -
6* Alec MUNDAY Club Unknown 84.5 84.5 42.5 - 42.0 -
7* Oscar RICKETTS Merton Saints BMX Club S 81.5 81.5 39.0 42.5 - -
8 Scott DELL Hayes Hawks BMX Club S 71.0 71.0 25.5 26.0 19.5 -
9* Alfie JONES Hayes Hawks BMX Club S 70.0 70.0 36.5 - 33.5 -
10* Tai SULEYMAN Hackney BMX S 63.0 63.0 - 32.5 30.5 -
11 Brodie BURTON Runnymede Rockets S 62.5 62.5 21.5 24.0 17.0 -
12# Matthew HUTT Hayes Hawks BMX Club S 50.0 50.0 50.0 - - -
13* Alastair REED Runnymede Rockets S 48.5 48.5 24.0 - 24.5 -
14* Oliver WEBB Hayes Hawks BMX Club S 43.5 43.5 25.5 - 18.0 -
15# Andres HOLGUIN Peckham Challengers BMX Club S 36.0 36.0 - - 36.0 -
16# Tom SCHWIMMBECK Brixton BMX Club S 29.0 29.0 - 29.0 - -
17# Jacob DAVIS Greenwich BMX S 24.0 24.0 - 24.0 - -
18# Luca MANSI Bournemouth BMX Club S 23.0 23.0 - - 23.0 -
19# Jack WIGGINS East Kent BMX Club S 19.5 19.5 - - 19.5 -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Male 12-13yr 17 Riders, 4 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 3 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1 Brandon FERMOR Club Cyclopark S 150.0 150.0 50.0 50.0 50.0 -
2 Jack LEWINGTON Andover BMX Club S 127.5 127.5 41.5 45.0 41.0 -
3 Ross DELL Hayes Hawks BMX Club S 126.5 126.5 44.5 42.5 39.5 -
4 Ben THOMPSON Merton Saints BMX Club S 91.5 91.5 27.0 39.5 25.0 -
5* Dzintars KARKLINS Greenwich BMX S 72.5 72.5 - 35.0 37.5 -
6* Kraiwit SAENMWANG Hackney BMX S 67.5 67.5 - 38.0 29.5 -
7* Logan DICKSON Hayes Hawks BMX Club S 65.0 65.0 31.0 - 34.0 -
8* Megan DUHIG Greenwich BMX S 64.5 64.5 - 31.5 33.0 -
9* Meeshaq MALONE Hackney BMX S 56.0 56.0 - 30.5 25.5 -
10* Nathan KONGGUTONG Hackney BMX S 49.0 49.0 - 27.0 22.0 -
11# Ollie ROWE Braintree BMX Racing Club E 46.5 46.5 - - 46.5 -
12# Sam GLADDING Hayes Hawks BMX Club S 36.0 36.0 36.0 - - -
13# Gentaro FORTUNE Hayes Hawks BMX Club S 35.5 35.5 35.5 - - -
14# Willow KIRKMAN Greenwich BMX S 25.0 25.0 - 25.0 - -
15# Lee BUTSON Club Cyclopark S 24.0 24.0 - - 24.0 -
16# Sirus ATHANASIOU Hayes Hawks BMX Club S 23.5 23.5 23.5 - - -
17# Seni HAILE Peckham Challengers BMX Club S 19.5 19.5 - - 19.5 -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Male 14-15yr 15 Riders, 3 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 3 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1 Gideon ORENA Hayes Hawks BMX Club S 149.5 149.5 50.0 49.5 50.0 -
2 Barnie PREECE Merton Saints BMX Club S 123.0 123.0 45.5 36.0 41.5 -
3 Ewan STARK Merton Saints BMX Club S 120.0 120.0 40.5 42.0 37.5 -
4* Brynley SAVAGE Bournemouth BMX Club S 91.0 91.0 - 46.0 45.0 -
5* Joe BREWER Hayes Hawks BMX Club S 76.0 76.0 37.5 38.5 - -
6* Karys RICHARDS Merton Saints BMX Club S 67.5 67.5 - 35.5 32.0 -
7* Angelica-Arena ORENA Hayes Hawks BMX Club S 57.5 57.5 34.5 - 23.0 -
8* Bradley LINES Club Cyclopark S 57.5 57.5 - 33.5 24.0 -
9* Reece LUCAS Hayes Hawks BMX Club S 56.5 56.5 30.5 - 26.0 -
10# Tian ISIDORE Club Unknown 40.5 40.5 - - 40.5 -
11# Blaine DAVIS Peckham Challengers BMX Club S 34.0 34.0 - - 34.0 -
12# Eyram AVADZI Peckham Challengers BMX Club S 33.0 33.0 - 33.0 - -
13# Charlie NELSON Peckham Challengers BMX Club S 28.5 28.5 - - 28.5 -
14# Owen DUHIG Greenwich BMX S 26.5 26.5 - 26.5 - -
15# William BARTUP Club Cyclopark S 22.0 22.0 - - 22.0 -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Male 16+ Payback 38 Riders, 6 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 3 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1 Jimmy ORENA Hayes Hawks BMX Club S 150.0 150.0 50.0 50.0 50.0 -
2 Jordan FERMOR Club Cyclopark S 97.5 97.5 41.5 29.5 26.5 -
3 Will SMITH Hayes Hawks BMX Club S 92.0 92.0 45.0 24.5 22.5 -
4* Dean REEVES Peckham Challengers BMX Club S 87.5 87.5 - 42.0 45.5 -
5* Shane FRANCIS Peckham Challengers BMX Club S 86.5 86.5 - 43.0 43.5 -
6* Nathaniel CAMPBELL Peckham Challengers BMX Club S 84.0 84.0 - 45.0 39.0 -
7 Elliot PREECE Merton Saints BMX Club S 83.0 83.0 34.5 34.0 14.5 -
8* Zoltan BUDAY Hayes Hawks BMX Club S 75.0 75.0 - 38.5 36.5 -
9* Fabio FERREIRA Hackney BMX S 57.0 57.0 - 31.0 26.0 -
10* Duncan MEWETT Bexhill Burners BMX Club S 49.0 49.0 - 28.0 21.0 -
11* Timothy ALLEN Andover BMX Club S 47.0 47.0 27.0 20.0 - -
12 Pedro Alex RIVEROS Hayes Hawks BMX Club S 43.5 43.5 21.5 15.5 6.5 -
13# Rio GOHIL Hayes Hawks BMX Club S 42.0 42.0 42.0 - - -
14# Carlos VASQUEZ Hackney BMX S 41.0 41.0 - - 41.0 -
=15 Jay PATTERSON Runnymede Rockets S 39.0 39.0 20.5 5.5 13.0 -
=15* Craig HUGHES Club Cyclopark S 39.0 39.0 - 20.0 19.0 -
17# Daigoro FORTUNE Hayes Hawks BMX Club S 38.0 38.0 38.0 - - -
18# Robert MEWETT Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 34.5 34.5 - 34.5 - -
19# Daniel PULLEN Hersden Harriers BMX Racing Club S 33.5 33.5 - - 33.5 -
20# Harvey HUTSON Peckham Challengers BMX Club S 32.5 32.5 - - 32.5 -
21* Adrian YOUNG Hayes Hawks BMX Club S 31.5 31.5 22.0 - 9.5 -
22# Harry YOUNG Hayes Hawks BMX Club S 31.0 31.0 31.0 - - -
23* Richard SWALES Club Cyclopark S 29.5 29.5 - 24.0 5.5 -
24# Richard STEVENS Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 29.0 29.0 29.0 - - -
=25# Michael PINNOCK Peckham Challengers BMX Club S 28.5 28.5 - - 28.5 -
=25# Kye WHYTE Peckham Challengers BMX Club S 28.5 28.5 - - 28.5 -
27# Simon CROUCHER Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 25.0 25.0 25.0 - - -
28# Joshua BUTSON Club Cyclopark S 24.5 24.5 - - 24.5 -
29# Jamie HARMAN Merton Saints BMX Club S 24.0 24.0 - 24.0 - -
30# Nathaniel MARTIN Brixton BMX Club S 20.0 20.0 - - 20.0 -
31# Joseph SIMPSON Peckham Challengers BMX Club S 19.0 19.0 - - 19.0 -
32# Gary O'BRIEN Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 17.5 17.5 - - 17.5 -
33# Steven ELLIOTT Andover BMX Club S 16.5 16.5 - 16.5 - -
34# Josh BRADSHAW Runnymede Rockets S 11.5 11.5 - - 11.5 -
35# A.D MARTIN Brixton BMX Club S 10.5 10.5 - - 10.5 -
36# James BROOKS Peckham Challengers BMX Club S 7.5 7.5 - - 7.5 -
37# Richard BRADLEY Club Unknown 7.0 7.0 - - 7.0 -
38# Alfonso LOPEZ Greenwich BMX S 4.5 4.5 - - 4.5 -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Female 7 & Under 4 Riders, 0 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 3 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1* Clémence DUPRÉ Peckham Challengers BMX Club S 91.0 91.0 - 44.0 47.0 -
2* Stephanie WEBB Hayes Hawks BMX Club S 80.5 80.5 42.5 - 38.0 -
3# Lucy HUTT Hayes Hawks BMX Club S 48.0 48.0 48.0 - - -
4# Justine DUPRÉ Club Unknown 42.5 42.5 - - 42.5 -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Female 8-10yr 2 Riders, 0 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 3 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1* Isabelle ELLIS Greenwich BMX S 93.5 93.5 - 43.5 50.0 -
2* Sydnie WHEATLEY Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 92.5 92.5 - 47.0 45.5 -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Female 11-13yr 8 Riders, 2 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 3 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1 Izzy POPE Bournemouth BMX Club S 133.0 133.0 37.5 50.0 45.5 -
2 Amy WILLATS Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 116.0 116.0 30.5 44.5 41.0 -
3* Emily ORENA Hayes Hawks BMX Club S 94.5 94.5 44.5 - 50.0 -
4# Olivia HOWARD Hayes Hawks BMX Club S 50.0 50.0 50.0 - - -
5# Tayla NEVARD Hayes Hawks BMX Club S 42.0 42.0 42.0 - - -
6# Willow KIRKMAN Greenwich BMX S 37.5 37.5 - - 37.5 -
=7# Megan NEVARD Hayes Hawks BMX Club S 34.0 34.0 34.0 - - -
=7# Ella ANDERSON Greenwich BMX S 34.0 34.0 - - 34.0 -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Female 14-16yr 1 Riders, 0 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 3 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1* Viktorija GALAKVOSCUITE Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 89.5 89.5 - 44.5 45.0 -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Male Cruiser 30 Riders, 7 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 3 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1 Jason KING Peckham Challengers BMX Club S 138.0 138.0 46.5 44.5 47.0 -
2 Rob JUANPERA Runnymede Rockets S 127.5 127.5 48.0 41.5 38.0 -
3 Howard BLAKES Runnymede Rockets S 122.5 122.5 43.0 36.5 43.0 -
4 Luke DELL Hayes Hawks BMX Club S 98.0 98.0 37.5 32.0 28.5 -
5 Gary WILLATS Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 92.0 92.0 34.5 31.0 26.5 -
6 Ben FERMOR Club Cyclopark S 80.5 80.5 29.5 26.5 24.5 -
7* Gregory REED Runnymede Rockets S 71.5 71.5 32.0 - 39.5 -
8* Andy LEE Merton Saints BMX Club S 71.0 71.0 - 50.0 21.0 -
9* Gary MUNDAY Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 58.5 58.5 36.5 - 22.0 -
10 Tim MCHUGH Greenwich BMX S 56.0 56.0 13.0 24.0 19.0 -
11* Mark BARDEN Bexhill Burners BMX Club S 53.0 53.0 - 37.5 15.5 -
12# Mario BERNO Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 50.0 50.0 - - 50.0 -
13* Matt PICKERING Merton Saints BMX Club S 44.0 44.0 20.5 23.5 - -
14# Mike WONG Peckham Challengers BMX Club S 41.5 41.5 - 41.5 - -
15# Phil BEER Hersden Harriers BMX Racing Club S 35.5 35.5 - - 35.5 -
16# Aidan CORRIGAN Club Unknown 34.0 34.0 34.0 - - -
17# Adrian WOODCOCK Club Unknown 33.0 33.0 - - 33.0 -
18# Chris CARTER Runnymede Rockets S 30.0 30.0 - - 30.0 -
19# Paul BRADSHAW Runnymede Rockets S 28.5 28.5 - - 28.5 -
20# Darren FLINT Runnymede Rockets S 28.0 28.0 28.0 - - -
21# Lee NEVARD Hayes Hawks BMX Club S 27.5 27.5 27.5 - - -
=22# Steve EARL Barking & Dagenham BMX Club (BADBMX) S 23.0 23.0 23.0 - - -
=22# Chris HARGREOVE-GREGORY Runnymede Rockets S 23.0 23.0 23.0 - - -
24# Stuart HARRISON Merton Saints BMX Club S 20.0 20.0 - - 20.0 -
25# Simon CAREY Runnymede Rockets S 19.0 19.0 19.0 - - -
26# Paulo COTRIM Hackney BMX S 18.5 18.5 18.5 - - -
=27# Nadia JENE-TEIXIDO Andover BMX Club S 17.0 17.0 17.0 - - -
=27# Nigel SILAS Hayes Hawks BMX Club S 17.0 17.0 17.0 - - -
=27# Paul QUINN Club Unknown 17.0 17.0 - - 17.0 -
30# Keith STONE Hayes Hawks BMX Club S 15.5 15.5 15.5 - - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Ladies Cruiser 4 Riders, 0 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 3 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1* Yvonne RYAN Hersden Harriers BMX Racing Club S 100.0 100.0 - 50.0 50.0 -
2* Nadia JENE-TEIXIDO Andover BMX Club S 86.0 86.0 - 45.0 41.0 -
3* Carol TAYLOR Hersden Harriers BMX Racing Club S 79.0 79.0 - 41.5 37.5 -
4# Deborah PEARCE Hersden Harriers BMX Racing Club S 45.5 45.5 - - 45.5 -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Novice 7 & Under 30 Riders, 6 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 3 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1 Callum DALEY Hayes Hawks BMX Club S 138.5 138.5 49.5 49.0 40.0 -
2 Adam SWEETMAN Runnymede Rockets S 112.5 112.5 38.0 39.0 35.5 -
3 Linus HART Andover BMX Club S 87.0 87.0 41.5 24.0 21.5 -
4 Amina HARITI Merton Saints BMX Club S 84.0 84.0 33.0 22.0 29.0 -
5* Jebril DJABARIE Peckham Challengers BMX Club S 79.5 79.5 32.5 47.0 - -
6 Tommy BENNETT Merton Saints BMX Club S 78.0 78.0 38.5 21.5 18.0 -
7* Theo MCHUGH Greenwich BMX S 72.0 72.0 33.5 - 38.5 -
8* Finlay STARK Merton Saints BMX Club S 71.0 71.0 - 43.0 28.0 -
9* Alfie COLLINS Peckham Challengers BMX Club S 66.5 66.5 - 19.5 47.0 -
10* Leo CURPANEN Merton Saints BMX Club S 60.0 60.0 - 31.0 29.0 -
11* Skye WRIGHT Peckham Challengers BMX Club S 58.0 58.0 - 30.5 27.5 -
12* Xander WRIGHT Peckham Challengers BMX Club S 52.0 52.0 - 19.5 32.5 -
13# Miguel BROWN Brixton BMX Club S 50.0 50.0 - - 50.0 -
14# Leo KELLIE-HOLDSWORTH Hayes Hawks BMX Club S 46.0 46.0 46.0 - - -
15# Oak BUCHAN Brixton BMX Club S 42.5 42.5 - - 42.5 -
16# Oliver ELLIOTT Andover BMX Club S 36.5 36.5 - 36.5 - -
17 Wilf PICKERING Merton Saints BMX Club S 36.0 36.0 2.0 20.5 13.5 -
18# Leo HOLDSWORTH Hayes Hawks BMX Club S 33.5 33.5 - 33.5 - -
19* Tibeau LESPOIX Tower Hamlets BMX S 29.0 29.0 - 18.0 11.0 -
20# Leon BICKELMANN Brixton BMX Club S 26.5 26.5 - - 26.5 -
21# Henok HAILE Peckham Challengers BMX Club S 24.5 24.5 - - 24.5 -
=22# Harry ELLIOTT Andover BMX Club S 23.5 23.5 - 23.5 - -
=22# Quincey MILLER-COLE Peckham Challengers BMX Club S 23.5 23.5 - - 23.5 -
24# Murray GRAY Hackney BMX S 23.0 23.0 - - 23.0 -
25# David-Drian NGATCHOU Peckham Challengers BMX Club S 19.0 19.0 - - 19.0 -
26# Lucian RONCA Peckham Challengers BMX Club S 18.5 18.5 - - 18.5 -
27# Daniel HILL-GUITIERREZ Merton Saints BMX Club S 14.5 14.5 - - 14.5 -
28# Aleem THURLU-BANQURA Peckham Challengers BMX Club S 12.5 12.5 - - 12.5 -
29# Theo JONES Brixton BMX Club S 9.5 9.5 - - 9.5 -
30# Arlo STALLARD-WATSON Hackney BMX S 8.5 8.5 - - 8.5 -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Novice 8-9yr 29 Riders, 4 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 3 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1 Matthew REDWOOD Hayes Hawks BMX Club S 105.5 105.5 39.0 41.0 25.5 -
2 Nico SATCHELL Merton Saints BMX Club S 100.5 100.5 41.0 33.0 26.5 -
3 Tyler DAVY Hayes Hawks BMX Club S 88.0 88.0 37.0 29.0 22.0 -
4* George FLORY Hayes Hawks BMX Club S 80.5 80.5 - 47.0 33.5 -
5 Robert HEAD Hayes Hawks BMX Club S 78.0 78.0 32.0 23.5 22.5 -
6* Sean BERRY Hayes Hawks BMX Club S 77.0 77.0 45.0 - 32.0 -
7* Jawad AHMAD Tower Hamlets BMX S 67.0 67.0 - 37.0 30.0 -
8* Rhys EWERS-STONE Hayes Hawks BMX Club S 52.0 52.0 30.0 22.0 - -
=9# George GLORY Hayes Hawks BMX Club S 50.0 50.0 50.0 - - -
=9# Andrew JALLOH Peckham Challengers BMX Club S 50.0 50.0 - - 50.0 -
11# Kyron HORSLEY-MCKAY Peckham Challengers BMX Club S 49.5 49.5 - 49.5 - -
12* Evann PENDRILL Hayes Hawks BMX Club S 49.5 49.5 - 25.0 24.5 -
13# Denney MCCONNELL Peckham Challengers BMX Club S 46.0 46.0 - - 46.0 -
14# Kyron HORSLEY MCKAY Peckham Challengers BMX Club S 43.0 43.0 - - 43.0 -
15* Frankie PHILLIPS Peckham Challengers BMX Club S 40.0 40.0 - 21.0 19.0 -
16# Charlie ELLIOTT Andover BMX Club S 39.0 39.0 - 39.0 - -
17# Yahya DJELLOUL Tower Hamlets BMX S 38.5 38.5 - - 38.5 -
18# Sebastian VASQUEZ Hackney BMX S 37.5 37.5 - - 37.5 -
19# Lewis CAREY Runnymede Rockets S 37.0 37.0 37.0 - - -
20# Finn WOOTTON Runnymede Rockets S 36.5 36.5 - 36.5 - -
21# Yuki HOSHINO Hackney BMX S 34.0 34.0 - - 34.0 -
22# Evan PENDRILL Hayes Hawks BMX Club S 27.0 27.0 27.0 - - -
23# Jacob JONES Merton Saints BMX Club S 23.5 23.5 - 23.5 - -
24# Scarlet WINHARD Merton Saints BMX Club S 21.0 21.0 - 21.0 - -
25# Brandon MELLIS Peckham Challengers BMX Club S 18.5 18.5 - - 18.5 -
26# Phoebe GAYNOR Hackney BMX S 17.5 17.5 - - 17.5 -
27# Martin-Yohan NGATCHOU Peckham Challengers BMX Club S 17.0 17.0 - - 17.0 -
28# Dontac HILL Club Unknown 16.0 16.0 - - 16.0 -
29# Dylan SIMEONE Peckham Challengers BMX Club S 13.0 13.0 - - 13.0 -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Novice 10-11yr 20 Riders, 1 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 3 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1 Teddy MORGAN Peckham Challengers BMX Club S 103.5 103.5 40.5 24.0 39.0 -
2* Keaven SHARPE Peckham Challengers BMX Club S 99.5 99.5 - 49.5 50.0 -
3* Suleiman HASSSAN Peckham Challengers BMX Club S 92.5 92.5 45.5 47.0 - -
4* Jordan ETIENNE Hackney BMX S 88.0 88.0 - 41.5 46.5 -
5* Omar ALMENOAR Peckham Challengers BMX Club S 73.0 73.0 - 35.0 38.0 -
6* Yanus DJELLOUL Tower Hamlets BMX S 68.0 68.0 - 25.5 42.5 -
7* Daniel FOWOWE Hackney BMX S 51.0 51.0 - 20.0 31.0 -
8* Carter OSBOURNE Peckham Challengers BMX Club S 50.5 50.5 - 20.5 30.0 -
9# Amine DJABARIE Peckham Challengers BMX Club S 50.0 50.0 50.0 - - -
10* Adamson AGABA Peckham Challengers BMX Club S 43.0 43.0 - 19.5 23.5 -
11# Ben WILCOX Hayes Hawks BMX Club S 41.0 41.0 - 41.0 - -
12# James DOBSON Hayes Hawks BMX Club S 38.0 38.0 38.0 - - -
13# Ilyns DJELLOUL Tower Hamlets BMX S 37.0 37.0 - 37.0 - -
14# Akeem THORLU-BANQURA Peckham Challengers BMX Club S 34.0 34.0 - - 34.0 -
15# Craig MUFUNDISI Club Cyclopark S 30.5 30.5 - 30.5 - -
16# Kaine PARKER Merton Saints BMX Club S 29.0 29.0 - 29.0 - -
17# Finlay WARWICK Greenwich BMX S 26.5 26.5 - - 26.5 -
18# Austin MITCHELL Club Unknown 25.5 25.5 - 25.5 - -
19# Teddy WELLER Greenwich BMX S 24.5 24.5 - - 24.5 -
20# Kai RING Greenwich BMX S 23.0 23.0 - - 23.0 -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Novice 12-13yr 26 Riders, 3 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 3 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1 Trystan ALLEN Andover BMX Club S 130.5 130.5 50.0 33.5 47.0 -
2 Zakaria HARITI Merton Saints BMX Club S 106.0 106.0 35.5 34.0 36.5 -
3 Lily WALTERS Merton Saints BMX Club S 105.0 105.0 39.0 26.5 39.5 -
4* Ismail DJELLOUL Tower Hamlets BMX S 64.0 64.0 - 37.0 27.0 -
5* Jason DALEY Hayes Hawks BMX Club S 59.0 59.0 36.5 22.5 - -
6# Donie DUVIGNEAU Merton Saints BMX Club S 50.0 50.0 - 50.0 - -
7* Billy CUTAJAR Merton Saints BMX Club S 49.0 49.0 - 24.5 24.5 -
8# Donte DAVIGNEAU Merton Saints BMX Club S 46.5 46.5 - - 46.5 -
9# Bradley SHEPHARD Peckham Challengers BMX Club S 45.5 45.5 45.5 - - -
10# Jordell HORSLEY-HORTON Peckham Challengers BMX Club S 44.5 44.5 - 44.5 - -
11# Jhonatha AUSGOSTO Merton Saints BMX Club S 42.0 42.0 - 42.0 - -
12# Craig MUFUNDISI Merton Saints BMX Club S 41.5 41.5 - - 41.5 -
13* Joshua GETAHUN Tower Hamlets BMX S 41.0 41.0 - 19.0 22.0 -
14# Jason BRECKON Hayes Hawks BMX Club S 39.0 39.0 39.0 - - -
15# Max HENDERSON Merton Saints BMX Club S 39.0 39.0 - 39.0 - -
16# Stephen JOHNSON Hackney BMX S 34.0 34.0 - - 34.0 -
17# Rakeem MILES Club Unknown 33.5 33.5 - - 33.5 -
18# Finlay SHEATHER Merton Saints BMX Club S 32.5 32.5 - - 32.5 -
19# Thomas PROSSER Hayes Hawks BMX Club S 31.5 31.5 31.5 - - -
20# Finlay SITSATHISN Merton Saints BMX Club S 31.0 31.0 - 31.0 - -
21# Kurtis O'BRIEN Hayes Hawks BMX Club S 28.5 28.5 28.5 - - -
22# Jared DUGGAN Tower Hamlets BMX S 22.5 22.5 - - 22.5 -
23# Adnan HUSSAIN Tower Hamlets BMX S 21.0 21.0 - 21.0 - -
24# Jason DALEY Hayes Hawks BMX Club S 20.5 20.5 - - 20.5 -
25# Henrique MEVEIROS Merton Saints BMX Club S 18.5 18.5 - 18.5 - -
26# Seni HAILE Peckham Challengers BMX Club S 18.0 18.0 - 18.0 - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4

Novice 14+yrs 11 Riders, 1 Qualified.

RANK NAME GROUP TOTAL
After 3 of 4 Rounds
RESULT POINTS
BEST OF RACE 1 2 3 4
1 George NEWELL Hayes Hawks BMX Club S 119.0 119.0 49.0 36.0 34.0 -
2* Marcus SPINOLA Merton Saints BMX Club S 100.0 100.0 - 50.0 50.0 -
3* Sulegmaan DJELLOUL Tower Hamlets BMX S 90.0 90.0 - 45.5 44.5 -
4* David VARGAS Merton Saints BMX Club S 73.0 73.0 - 35.0 38.0 -
5* Slivana AVENDUNO Merton Saints BMX Club S 59.0 59.0 - 28.0 31.0 -
6# Nadeem MOLEDINA Hayes Hawks BMX Club S 41.5 41.5 41.5 - - -
7# Jason HILL Merton Saints BMX Club S 40.0 40.0 - - 40.0 -
8# Matheus SPINOLA Merton Saints BMX Club S 38.5 38.5 - 38.5 - -
9# Paulo SILVA Tower Hamlets BMX S 31.0 31.0 - 31.0 - -
10# Reggie AINSWORTH Peckham Challengers BMX Club S 28.0 28.0 - - 28.0 -
11# Damian DESIR Tower Hamlets BMX S 25.0 25.0 - 25.0 - -
* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 3 of rounds 1-4 to qualify.
Best Of is Best 3 results from rounds 1-4
Top of Report